Strona główna1 » Farby podkładowe do jachtów
01
0

Kategorie

Producenci

Kontakt

  • INFOLINIA801 508 560 (tel. stacjonarne)
    913 508 560 (tel. komórkowe)
    czynna pn-pt: 9.00-17.00
  • E-mail:sklep@farbyjachtowe.pl
  • Godziny pracydni robocze 9.00-17.00
    soboty 9.00-13.00

Płatności online


Płatności w naszym sklepie obsługuje:

 
 

PUBLIKACJE

BLOG
Poradniki
Katalogi chemii żeglarskiej (lata 2012-16)

Farby podkładowe do jachtów

Farby podkładowe do jachtów
Farby podkładowe

Wysoka jakość i wytrzymałość powłoki malarskiej to pożądany efekt prac remontowych. Aby go osiągnąć, trzeba właściwie przygotować podłoże. Z pomocą oczywiście przychodzą nam farby podkładowe jednoskładnikowe i dwuskładnikowe. Dzięki nałożeniu podkładu farba wierzchnia  wykazuje większą przyczepność, lepsze krycie kolorem oraz większą wydajność. Ale to nie wszystko, farby podkładowe do jachtów mają jeszcze jedno ważne zadanie. Gdy malujemy dno jachtu, czyli obszar stale zanurzony w wodzie, niezmiernie ważne jest zabezpieczenie kadłuba przed szkodliwym działaniem wody słodkiej lub słonej. W ten sposób chronimy naszą łódź przed "chorobami" takimi jak osmoza czy rdza.  W naszej ofercie posiadamy farbę z atest PZH do malowania zbiorników na wodę pitną Oliva Epitan 95.

 

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Czym kierować się podczas wyboru podkładu?

Podstawowym kryterium jest to jakie podłoże będziemy malować. W naszej ofercie znajdą Państwo podkłady do laminatu, drewna czy stali. Każda z tych powierzchni jest inna i inaczej się nią zabezpiecza. Stal zabezpieczamy przed korozją, drewno przed wchłanianiem wody, a laminat chronimy przed osmozą.

Drugim kryterium wyboru jest to czy malujemy nad czy pod linią wody.

Oczywiście powierzchnie narażone na ciągły kontakt z wodą  potrzebują zdecydowanie lepszego zabezpieczenia. Spowodowane jest to destrukcyjnym działaniem  wody słodkiej  i słonej. Dlatego pod linią wody dobrym wyborem będą farby epoksydowe grubokryjące,  farby chlorokauczukowe lub na bazie bitumicznej. 
Nad linią wody jest prościej - zastosowanie dobrej jakości podkładu jednoskładnikowego lub dwuskładnikowego podkładu epoksydowego zabezpieczy nam powierzchnię przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i doskonale przygotuje powierzchnię pod farbę nawierzchniową.


 
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl