Strona główna1 » Żywice epoksydowe, poliestrowe i materiały do laminowania2 » Żywice epoksydowe3 » Żywice epoksydowe Epidian®

Kategorie

Producenci

Kontakt

 • INFOLINIA801 508 560 (tel. stacjonarne)
  913 508 560 (tel. komórkowe)
  czynna pn-pt: 9.00-17.00
 • E-mail:sklep@farbyjachtowe.pl
 • Godziny pracydni robocze 9.00-17.00
  soboty 9.00-13.00

PUBLIKACJE

BLOG
Poradniki
Katalogi chemii żeglarskiej (lata 2012-16)

Żywice epoksydowe Epidian®

Żywice epoksydowe Epidian®Żywice Epidian wraz z odpowiednim utwardzaczem, z pewnością okażą się pomocne przy budowie oraz naprawach jachtów i łodzi. Żywice Epidian na takiej samej zasadzie mogą być stosowane do naprawy innego sprzętu np. przyczep kampingowych, w modelarstwie, w gospodarstwie domowym lub po prostu wyrobu biżuterii.
Po utwardzeniu, żywice epoksydowe Epidian charakteryzują się następującymi cechami:
 • minimalnym skurczem podczas utwardzania,
 • możliwością utwardzania w temperaturze pokojowej,
 • doskonałą przyczepnością do większości materiałów takich jak: metale, szkło, ceramika, drewno itp,
 • dobrymi właściwościami mechanicznymi i odpornością na działanie wielu czynników chemicznych,

 


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko nowości
Tylko promocje


Epidian 5

Niemodyfikowana żywica epoksydowa w formie klarownej, bursztynowej, dość gęstej cieczy. Szczególnie nadaje się do klejenia drewna, metali, tworzyw sztucznych i szkła. Żywica nie rozpuszcza styropianu.
Do klejenia szczególnie polecana z utwardzaczem PAC

Epidian 53

Modyfikowana styrenem żywica epoksydowa w formie jasnożółtej, klarownej cieczy o średniej gęstości. Doskonale nadaje się do laminowania ręcznego, także z użyciem maty szklanej przeznaczonej do żywic poliestrowych, której preparacja rozpuszcza się w styrenie, a także klejenia drewna, metali, tworzyw sztucznych i szkła.  Do laminowania oraz naprawy laminatu poliestrowo-szklanego szczególnie polecana jest z utwardzaczem Z1. Rozpuszcza styropian.

Epidian 601

Modyfikowana żywica epoksydowa o dość niskiej lepkości, w formie klarownej cieczy o barwie jasnożółtej. Doskonale nadaje się jako syciwo do laminowania ręcznego z użyciem zbrojenia szklanego, karbonowego, itp. oraz do sporządzania szpachlówek i innych kompozycji z wypełniaczami, a także do impregnacji drewna. Może być używany także do klejenia wielu materiałów takich jak drewno, metale, ceramika itp. Wraz z utwardzaczem Z1 lub IDA doskonale nadaje się do dokonywania napraw laminatu poliestrowo-szklanego.

Epidian 6011

Modyfikowana żywica epoksydowa o bardzo niskiej lepkości, w formie klarownej cieczy o barwie jasnożółtej. Doskonale nadaje się jako syciwo do laminowania ręczneo z użyciem zbrojenia szklanego, karbonowanego itp. oraz do laminowania z użyciem technik próżniowych. Może być także stosowany do impregnacji drewna i innych materiałów porowatych np. pianek PU. Nie rozpuszcza styropianu. Wraz z utwardzaczem IDA luz Z1  doskonale nadaje się do dokonywania napraw laminatu poliestrowo-szklanego. Atest PZH dopuszcza żywicę na kontakt z wadą pitną i innymi art. spożywczymi.

Epidian 652

Niskolepna klarowna ciecz o barwie jasnożółtej, stanowiącą kompozycję żywicy epoksydowej. Jest uniwersalną kompozycją epoksydową, którą stosuje się między innymi do: wytwarzania powłok bezrozpuszczalnikowych, wytwarzania laminatów z włókna szklanego, sporządzania kitów i szpachlówek antykorozyjnych. Posiada Atest PZH. Wraz z utwardzaczem IDA żywica po utwardzeniu uzyskuje walory artystyczne, dzięki temu często wykorzystywana jest do zastosowań artystycznych.

Epidian DECO

Epoksydowa kompozycja EPIDIAN®DECO przeznaczona do zastosowań dekoracyjnych. Żywica charakteryzuje się transparentnością oraz wysokim połyskiem po utwardzeniu dzięki czemu znalazła zastosowanie   takich jak: odlewanie transparentnych przedmiotów, zalewania przedmiotów w transparentnej żywicy, wykonywania dekoracyjnych przedmiotów na bazie drewna i transparentnych lub kolorowych kompozycji żywicznych, zalewania „kanionów” w blatach dekoracyjnych, wylewania powierzchni blatów drewnianych,

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl